Ubud(Bali) - Srdce a kulturní centrum samotného Bali

Aktualizace: 4. říj 2019

Ubud - Srdce a kulturní centrum samotného Bali, kde můžete nají plno skvělých restaurací, trhů, center jógy apod. Skutečné kouzlo Ubudu je však schované na okrajích města, kde najdete vodopády, skrytý kaňon, terasovitá rýžová pole, zavlažováné mnoha malými potůčky a říčkami. Je zde také mnoho zajímavých chrámů a posvátných hinduistických míst, které si můžete projít a vynechat byste určitě neměli sjíždění divoké řeky na raftu. 👉www.cestaspolu.cz/cestovatelsketipy/ubud-srdce-a-kulturní-centrum-samotného-bali 👉Níže najdete tipy na místa, která navštívit nebo třeba tip na ideální zásnuby u kterých prostě nelze říct ne :) 👉Místa, která navštívit: ➡️ Rýžové terasy Tegalalang - Pravé balijské rýžové terasy, které můžete vidět na fotkách níže. Kromě procházky zde můžete také vyzkoušet zdarma ochutnávku všech možných druhů kávy a čaje a koupit si i nejdražší kávu na světě Kopi Luwak (každý rok se dostane na trh pouze 227 kg kávy). Můžete si podívat i na celý proces výroby této kávy, včetně samotného chovu cibetek(kunovitá šelma). Česky se nazývá cibetková káva a doporučuji ji určitě vyzkoušet - má velmi výraznou chuť, ale přitom není vůbec hořka.


➡️ Procházka (Campuhan Ridge Walk) - Pěkná procházka, krásnou přírodu blízko centra Ubudu. Celá cesta má asi 2-3 km, můžete jít pěšky nebo na kole a vychůtnávat si místní scenérie.

➡️ Ztracený kaňon (Hidden Canyon Beji Guwang) - Pokud jste dobrodružnější povahy, můžete se vydat na brození se skrytým kaňonem. Místami je to sice dost obtížné - musíte překonávat silné proudy, skákat z kamenu na kámen, šplhat po skalách a brodit se, né zrovna čistou vodou, kde nevidíte ani kam šlapete. Obtížnost brození hodně závisí na aktuálním počasí a vydatnosti srážek. Voda v kaňonu totiž hodně kolísá a večer při vydatných deštích může být v kaňonu klidně o 3 metry vody výš. Jestli by vám nestačila základní trasa, která je asi na hodinu a půl, tak si ji můžete prodloužit a pokračovat dál dvou až tří hodinovou delší trasou.

➡️ Sjíždění divoké řeky na raftu (Telaga Waja River Rafting ) - Super zážitek, který určitě můžeme doporučit. Scenérie, kdy sjíždíte divokou řeku uprostřed držungle je úžasná. Průvodci jsou šprýmaři, a tak si po cestě užijete i plno srandy. Samotné sjíždění je v pohodě, ale místama to chce občas dávat trochu větší pozor, mě se třeba při jednom sjezdu povedlo vypadnout z raftu po hlavě do vody, naštěstí bez újmy :) Obtížnost sjíždění zde také záleží na aktuálním stavu vody, když jsou předchozí dny vydatnější srážky, tak můžete počítat s adrenalinovějším sjezdem :). Při domlouvání sjíždění s průvodcem se vyplatí co nejvíce smlouvat. My jsme usmlouvali cenu za sjezd na 200 000 IDR za osobu, včetně neomezeného bufetu po jízdě a zjistili, že naše německé spolusjezdaře natáhli s úplně stejným, zážitkem, za který platili rovný milion IDR na osobu. ➡️ Chrám na jezeře Pura Ulun Danu Batur - Další místo je již sice trochu dál od samotného centra Ubudu, ale můžete si zde také udělat jednodenní výlet, k jednomu z nejstarších chrámu na Bali, který stojí za to navštívit. Při delších výletech, ale musíte počítat také s nevyspitatelností počasí. ČÍm více jste ve vnitrozemí, tím je vyšší pravděpodobnost srážek. Nás zde po cestě nazpět zastihla bouřka, kterou jsme v životě nezažili - skútrama jsme doslova pluly po silnicích, které se změnili skoro v řeky. Přes cesty na několika místech navíc spadli obrovské stromy, takže některá místa jsme objížděli po zaplavených polňačkách a ve finále utopili dva mobily, dokonce i můj do té doby voděodolný telefon :) Když vám vyjde lepší počasí než nám, tak můžete po cestě navštívit i vodopády nebo další rýžové terasy.


➡️ Vodopád (Tegenungan Waterfal) - Krásný a veliký vodopád. Můžete se vykoupat v chrámovém bazénku poblíž vodopádu, zhoupnout se na houpačce nebo se vyfotit v dalších blbinkách okolo vodopádu, který patří k těm nejznámnějším na Bali a proto je nejlépe ho navštívit brzo ráno dokud zde není tolik lidí.👉Další místa, která stojí za návštěvu: ➡️Opičí lesy - míst, kde můžete navštívit opice v Ubudu je hned několik, ale opice v Ubudu patří k těm nejdrzejším, proto doporučuji lesy spíše vynechat, opic si užijete na plno dalších místech na Bali. ➡️Chrámy - chrámů k návštěvě je zde také několik. Doporučuji, koupit na některém z místních trhů Sarong, který můžete usmlouvat už za 40 000 IDR. Ve většině chrámů Sarong vyžadují a většinou ho půjčují za cenu 10 - 50 000 IDR, takže se vám určitě vyplatí jeho koupě. Zajímavý zážitek je také návštěva některého z chrámů přímo v centru Ubudu ve večerních hodinách, kdy zde probíhají kulturní tance, zvané Kecak - aktuální program a lístky si můžete koupit u překupníků před chrámem. 👉Restaurace - Je zde spousta zajímavých a gurmánských restaurací, kde můžete ochutnat tradiční Balijská jídla. Hlavně doporučuji Dewa Warung, přímo v centru Ubudu, kde vaří super jídla za tu nejlepší cenu . Z místních klasik doporučuji ochutnat zejména vyzkoušet pokrm Babi Kecap - vepřové masové kuličky ve sladké omáčce. Když už se vám přejí tyto indonéská jídla a máte dost Nasi a Mia Goreng (Smažené nudle - rýže) můžete si zajít do některé z restaurací na klasické evropské jídlo, třeba pizzu nebo si zajít na vodní dýmku. My můžeme doporučit na ochutnání šíšy podnik XL Shisha Lounge, kde si můžete mimo jiné také vychutnat i živou hudbu ve večerních hodinách, stejně jako v mnoha dalších restauracích v Ubudu. V těchto typech restaurací ovšem musíte také počítat s vyššími cenami, které jsou mnohdy vyšší než u nás a někdy také ke konečnému účtu připočítávají DPH, toto ovšem musí mít vždy označené už v jidelním lístku (Většinou malým písmem vzadu).


👉Zásnuby -.žádost o ruku, která se prostě neodmítá💑👍 V Ubudu jsme se také zasnoubili. Pro Barču jsem jako překvapení přichystal pobyt v jejím vysněném resortu Beji Ubud resort o kterėm do poslední chvíle netušila, že jej navštívíme. Po balijské masáži přišla romantická večeře u infinity bazénu se žádostí o ruku, která ptostě nešla odmítnout. ☺
532 zobrazení

© 2019 by Cestaspolu

Bc. Lukáš Bláha

T: +420 721 100 466

E: cestaspoluinfo@gmail.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle