Tenerife - Přírodní ráj

Aktualizace: zář 9

TENERIFE je kanárský ostrov věčného jara s rozmanitou divokou přírodou, která vás vrátí do dob dinosaurů 🗾🌄🦖Tenerife je vyhlášenou destinací pro nejrůznejší tůry a výlety. Mimo sopečného středu s mohutným vrcholem Pico de Teide zde najdete obrovské útesy, krásná pohoří, divoké pobřeží a nebo také mlžné pralesy jak vystřižené z Jurského světa. Pokud se chystáte strávit aktivní dovolenou na ostrově Tenerife, určitě si s sebou zabalte i teplé sportovní oblečení a dobré trekové boty. A potom už vám nic nebrání v tom objevovat ta nejúžasnější místa ostrova, o nichž nemá většina prázdninových turistů ani ponětí.


TIPY NA VÝLETY:

 • MASCA - nejkrásnější vesnička v hlubokém údolí .Bohužel známý trek, který vede pod úpatím této vesničky je dlouhodobě uzavřený z důvodu padajících kamení. Pokud se rozhodnete jít i přes zákaz a přežijete celou cestu (v poslední době zde došlo k úmrtí několika turistů), tak vám ještě hrozí několika tisícová pokuta (V eurech), takže případný trek si pořádně rozmyslete :)


 • BARANCO DEL INFIERNO - Krásnej trek pěkným údolím, na jehož konci vás čeká vodopád. Hned na začátku dostanete na hlavu přilbu, která vás během cesty chrání od padající zeminy a kamenů. Pro vstup je nutno se zabookovat online dopředu na určitý čas za 8 euro. Doporučuji vybrat co nejdřívější čas. My si vybrali ten nejdřívější v 8:00, šli celou cestu úplně samy a až nazpátek jsme potkávali davy turistů. Celá cesta tam a zpátky zabere cca 2-3 hodiny.

 • NÁRODNÍ PARK TEIDE - Nejznámější je výstup na samotnou sopku Pico del Teide - 3718 mnm (7000 m od úpatí na dně oceánu) 3. největší sopka na světě. Naprosto dominantní sopka převyšující výrazně své okolí. Navíc její vrchol leží jen 13km vzdušnou čarou od moře. Přesto všechno je to jen malý pozůstatek gigantické sopky, která explodovala před 700 000 lety a zbyla po ní obrovská kaldera o průměru patnácti kilometrů, která teď spadá pod národní park Las Canadas del Teide. Dle některých výpočtů mohla mít tato původní sopka i deset kilometrů do výšky a tím by byla i nejvyšší horou světa. Těsně pod vrchol se můžete dostat lanovkou (13 euro 1 cesta) nebo pěšky, pro vstup na samotný vrchol se pak musíte zabookovat zdarma online, ale už několik měsíců dopředu. Trasa č. 3 - tahle trasa je naprostá pecka, je zde daleko více fotogenických míst než při samotném výšlapu na sopku. Je dobře značená a není nijak náročná. Začíná a končí se u parkoviště hotelu Canadan a jde se kolem dokola nadherných skalních útvarů. Na začátku trasy je poměrně dost turistů, ale cestou dál už budete zase samy. Tahle trasa zabere cca 2-3 hodiny a po cestě se můžete napojit na delší trasu č. 17, která vede přes Pico Vijeo a Teide


 • ANAGA - JURSKÝ PARK NA TENERIFE - Většina turistů na Tenerife míří na jih a nemá ani ponětí, jaké krásy se skrývají na severu. Anaga je tajemné pohoří plné hustých vavřínových lesů s obrovskými kapradinami, kde si budete přidat jako byste cestovali zpátky v čase do dob dinosaurů. Je zde plno krásných vyhlídek na krásná údolí, skalnaté soutěsky, divoké pobřeží i na celý ostrov s dominantní sopkou uprostřed ze severu. Treků, které si zde můžete vybrat, je nespočet a ty nejlepší najdete v odkaze úplně na konci tohoto článku. • LOS GIGANTES - Je skalnatý útvar na západě ostrova, podle kterého je pojmenováno i letovisko v jejich těsné blízkosti. Letovisko Los Gigantes má i vlastní přístav a od moře je chráněn betonovou stěnou. Také zde najdete přírodní pláž s černým, sopečným pískem, která leží mezi skalami a přístavem a je jen několik metrů od množství restauraci a veřejných bazénů.TIPY:

 • Půjčte si auto, je to celkově levné. Benzín je levný a kolem celého ostrova je dálnice takže doprava z jednoho konce ostrova na druhý vám zabere max hodinu a půl. Za nás můžeme doporučit půjčovnu Autoreisen, žádné - skryté poplatky, dostupnost hned na letišti, perfektní služby dostupné kdykoliv, přímo na letišti, druhý řidič zdarma atd.... • Ubytování přes Airbnb, můžeme doporučit apartmán Villa Favorita(odkaz), blízko letiště a hlavního tahu s bazénem, velké terasy s grilováním,pěkná kuchyň, ochotná hostitelka...

 • Dronováni na Tenerife je celkem problémové, platí zde stejné zákony jako ve Španělsku a ty zakazují třeba létání v národních parcích, blízko letiště atd. Né, že by tedy nebylo co natáčet, ale bohužel plno krásných míst je v zakázaných zónách, např. Baranco del infierno , národní parky Teide a Anaga atd. Jasně, můžete to zkusit risknout, ale musíte počítat s tím že vám hrozí pokuta několik tisíc Euro anebo v lepším případě, stejně jako já ve vesnici Masca, můžete narazit na nas*aného domorodce, kterému vadí, že jim tam narušujete létáním jejich klid a chce vám drona při přistávání rozbít trubkou :)

 • Přehled 14. nejlepších treků na Tenerife najdeš pěkně popsaně zde - https://www.gigaplaces.com/gigalist-nejkrasnejsi-tury-na-tenerife/

 • Článek bude časem doplněný i o video ;)

© 2019 by Cestaspolu

Bc. Lukáš Bláha

T: +420 721 100 466

E: cestaspoluinfo@gmail.com

 • Facebook - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
 • Instagram - Black Circle