NUSA PENIDA - Ostrov vedle Bali, s těmi nejhezčími plážemi na světě🗾🏝️

Aktualizace: zář 9

🌍Tento ostrov nesmíte při návštěvě Indonésie vynechat. 3-4 noci jsou ideální doba na prozkoumání celého ostrova a dvou menších, okolních ostrovů - Nusa Lembongan a Nusa Ceningan, které jsou spojené ikonickým žlutým mostem.


Kdyby někdo hledal itinerář na celé tři dny, tak nejideálnější je podle mě tato kombinace: 😉 ➡️ 1. Den - Broken beach, Angels Billabong, Kelingking beach, Seganing Waterfall ➡️ 2. Den - Crystal beach, šnochrlování s Mantami, Ostrovy Lembogan + Ceningan ➡️ 3. Den - Goa Giri Putri Temple, Atuh beach, Atuh Raja Lima, Teletubbies hill

👉Na Nusa Penida vás z Bali(Přístav Sanur nebo Padangbai) odveze fast boat(Lístky můžete koupit online na www.penidago.com, zpáteční lístky stojí 150K rp za osobu) 👉Skůtr si můžete půjčit hned v přístavu(My se dostali na cenu 60K rp/skůtr) 👉Polohu ubytování tolik řešit nemusíte, všude je to kousek (Já můžu doporučit Ramwan guest house nusa penida)

🌍Strávili jsme zde 4 noci a stihli navštívit vše podstatné ze zdejších ostrovů. Tady je seznam hlavních míst s menším popiskem, něktére můžete vidět na fotkách níže... ➡️Kelingking beach - Nejhezčí pláž na světě s útesem ve tvaru T-Rexe, krkolomným názvem a ještě krkolomnější sestupem dolů. Cesta dolů a nahoru se pojí i s prvky horolezectví a v těch nejvyších vedrech je dost vyčerpávající, takže cestou potkáte dost lidí na pokraji sil, ale když to nevzdáte tak vás jako odměna čeká nádherná, skoro prázdná pláž, která je jak z jiného světa.
➡️Broken beach - Krásný přírodní úkaz, kdy oceán proniká tunelem v útesu do jezírka. Kousek vedle je přírodní bazének Angel's Billabong. Smaragdové jezírko ve skalních útvarech, kde si může každý vybrat svůj vlastní bazének.➡️Peguyangan Waterfall - Jestli jste byli na Kelingking beach a zbyl vám nějaký čas, tak můžete navštívit tyto vodopády, které jsou směrem k severní straně ostrova. ➡️Jeskynní chrám Goa Giri Putri - Cestou na Atuh beach si nemůžete nechat ujít tento velký jeskynní chrámový komplex. Dovnitř se dostanete pouze malou škvírou v jeskyni, ale prostory uvnitř vás poté ohromí. ➡️Atuh beach - Druhá nejhezčí pláž na Nusa Penidě. Přístup k ní je po vytesaných schodech o mnoho snažší než na Kelingking beach. Vlny tu jsou také celkem velké, ale můžete se aspoň schladit v přirozeně vytvořených bazéncích podél celého pobřeží. Navštívit můžete i pláž z levé strany, která je lépe přístupná a vhodnější pro koupání nebo vyhlídku Atuh Raja Lima z pravé strany, kde si můžete zarezervovat přes Airbnb i stylové ubytování v korunách stromů s výhledem na útesy u Atuh beach.➡️Teletubbies hill - vyhlídka za zapadlou vesničkou na zelené kopce, které vypadají přesně jako z Teletubbies.
➡️Crystal beach - Pěkná pláž na jihu ostrova, vhodná hlavně na šnorchlování.➡️Šnorchlování - šnorchlovací plavba zpravidla začíná v některém jížním přístavu a pokračuje se přes Crystal beach do Mantí zátoky, která je hned vedle Broken beach. Když budete mít štěstí a bude teplá voda, můžete si zašnorchlovat i s mantami obrovskými nebo želvami. ➡️Lembogan a Ceningan - Lodě z Penidy vás zavezou přímo pod žlutý most, který spojuje oba ostrovy. Na ostrovech najdete několik pěkných pláží a útersových útvárů, doporučuji hlavně Blue Lagon na Ceninganu a Devil's Tear na Lemboganu. Po cestě mezi ostrovama můžete také vidět mangrovníkové lesy, které jsou na severní straně Lemboganu. Jen si při plánování návštěvy těchto ostrovů dejte pozor na to, že poslední loď zpět na Penidu odjíždí už v 17:00.🌍Záznam, mapa a inventář z našeho 3týdenního Tripu po Bali Nusa Penida - 2. ubytovnání ze 7 celkem (4 noci) https://www.polarsteps.com/LukBlha/1072787-bali-2018🌍

1,349 zobrazení

© 2019 by Cestaspolu

Bc. Lukáš Bláha

T: +420 721 100 466

E: cestaspoluinfo@gmail.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle