Martinik - Pravý Karibský ráj. 🏝🦜🦀

Aktualizace: zář 9

Stručně o ostrovu květin, nejkvalitnějšího rumu a těch pravých exotických pláží 🌴🦈

Martinik je jeden z mnoha ostrovů v Karibiku, ale patří k těm civilizovanějším.

Technicky spadá pod Francii a tak si můžete užít EU i v Karibiku. Francouzština nejvyužívanější jazyk, ale postačí vám umět i anglicky :)


Tip č. 1 - Výhoda je, že mobilní sítě zde fungují stejně jako v EU, ale bohužel T-Mobile narozdíl od O2 nemá smlouvu s místním operátorem a nepodporuje mobilní data.


Ostrov se dá rozdělit na jížní a severní část, přičemž ty pravé Karibské pláže najdete na jihu a proto doporučuji jako ubytování zvolit oblast kolem Le Diamantu.Na sever si můžete udělat pár výletů např. do zoo, botanické zahrady. Trek na sopku, vodopády.

Východní břehy, které omývá atlantský oceán mají také něco do sebe, ale navštívili jsme je jen okrajově, Karibské moře je prostě lepší, teplejší a živější :)

Navštívit můžete jednu z 12ti rumových destilérek, kde máte většinou ochutnávačku rumu grátis a nakoupit si zásoby kvalitních rumů za skvělé ceny už od 5 euro :)  • Ubytování - doporučuji nějakou vilu s apartmány přes Airbnb, pohostinní lidé, krásné výhledy atd. Nejvýhodnější je ubytování někde na jihu poblíž Le Diamant.


Výhled na východ slunce z našeho prvního ubytování přes Airbnb - Appart Hibiscus. Krásná vilka na kopci s výhledem do údolí. Celé spodní patro s dvěma pokoji a kuchyňkou jsme měli pro sebe. Majitelé bydleli v patře nad námi. Pohostinní, každý den nám nosili čerstvé ovoce. Grilování, praní, koupání v bazénu, půjčení šnorchlů, tašky na pláž - vše v pohodě.Výhled na západ slunce z našeho druhého ubytování přes Airbnb - Martinique séjour au soleil. Také pěkný dům na kopci. Zde s majiteli sdílíte i kuchyň a terasu. Ale zde jsou ještě pohostinnější jak v prvním ubytování, vaří vám kafe, dávají ochutnat domácí dobroty - domácí kokosový rum byl super :)


Registrace s kreditem na první ubytování ve výši až 997 Kč - https://www.airbnb.cz/c/lukasb3089?currency=CZKPůjčení auta - doporučuji přes vyhledávač - www.autoeurope.eu a zde vybrat nejvýhodnější společnost. My měli přes společnost Alamo a vše bez problému. Jako kreditní karta stačí i Twisto karta. Ceny za půjčení menšího auta se pohybují v rozmezí od 2500 do 5000 Kč v závislosti na sezónním období. Benzín je zde dražší - cca 35 Kč.


Top 5 pláží:

1. PLAGE DES SALINES - Nejjj pláž ostrova, kterou můžete navštívit klidně opakovaně. Nachází se úplně na jihu ostrova.
2. PLAGE DU DIAMANT - Pláž s nádhernými scenériemi a výhledem na výběžek Le Diamant, asi nejfotogeničtější místo na Martiniku. Nevýhoda jsou trochu větší vlny v moři, narozdíl od ostatních pláží.3. ANSE D ARLET - Známá městská pláž s molem a kostelíkem. Dá se šnorchlovat i s želvami.4. ANSE NOIRE - Pravá exotická pláž s prázdným molem, krásným šnorchlováním se želvami, které se tu narozdíl od ostatních pláží zdržují celý den a jsou tu i nejhezčí korálové útesy.5. ANSE DUFOUR - Pláž, která je ve vedlejším údolí předchozí pláže. Narozdíl od ní jsou zde obchody, více lidí, ale želvy a korálové útesy jsou zde také.Google Mapa s konkrétními místy a popisky -

https://drive.google.com/open?id=1RXRPoevAskC4P-jln7fxSyP6h1wND4S_&usp=sharing

404 zobrazení

© 2019 by Cestaspolu

Bc. Lukáš Bláha

T: +420 721 100 466

E: cestaspoluinfo@gmail.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle