Jak najít pohodlné a levné ubytování

Aktualizace: 4. říj 2019

Při plánování vaší cesty je důležité vybrat také správné ubytovaní, které bude vyhovovat vaším požadavkům. Né vždy je nutné rezervovat ubytování dopředu, zejména, plánujete - li se často přesouvat z místa na místo. Ovšem i v tomto případě si aspoň můžete porovnat různá ubytování a zjistit jaká je situace v cílové oblasti. V tomto článku se zaměříme především na hledání výhodného ubytování, tedy ubytování se zachováním určitého standartu, ale za rozumnou cenu a bez přeplácení cestovek za nesmyslně předražené hotely.

Kde hledat ubytování:

Existuje mnoho ubytovacích portálů,zde si ukážeme ty nejlepší, kde můžete začít hledat své výhodné ubytování.

 • Booking.com - Asi nejznámější portál s ubytováním. Mezi největší výhody patří, že si můžete přehledně filtrovat své ubytování podle nejrůznějších parametrů a, že jsou stránky kompletně v češtině i s podporou. Nevýhodou je pak hlavně cena samotných ubytování, kdy lze ušetřit objednáním stejného ubytování přes jiný portál až 60% z ceny . Jako na příkladu níže, přesto však najdete i slevové kupóny, které lze na bookingu uplatnit a snížit tuto cenu. Před rezervováním tedy doporučuji hlavně porovnat jaká je cena na jiných portálech.

 • Hotelscombined.com - Nejlepší srovnávač ubytování přes různé ubytovací portály typu booking. Jednoduše můžete srovnat ceny za stejný hotel na jednom místě. Jak se ceny jednotlivých hotelů liší můžete vidět na příkladu 1:

 • Airbnb.com - Ubytování u soukromníku, které je stále čím dál tím víc populárnější. Najdete zde všelijaké různé typy ubytování od ubytování na stromě po ubytování v rozlehlém apartmánu s bazénem a výhledem na moře. Můžete zde uplatnit také slevové kupóny, které najdete dole v článku.


Příklad 1. (Jak sehnat vybrané ubytování přes booking o více než 60% levněji)

V následujícím příkladu si ukážeme postup při výběru ubytování na Maltě na 1 týden pro 2 osoby k naší plánované cestě Poznávací týden na Maltě

Na serveru booking jsme našli podle hodnocení a zvolených parametrů Hotel Primera s bazénem na střeše, výhledem na moře a v dobré lokalitě. Cena jak vidíte níže je 10 721 Kč.


Nyní se tedy podíváme přes srovnávač Hotelscombined.com zda tento hotel nenajdeme na jiném portálu za lepší cenu. Níže tedy můžete vidět rozdílné ceny tohoto ubytování na různých portálech. Rozdíly cen jsou způsobeny mnoha faktory, booking si zpravidla za prostředkování ubytování bere větší provizi proto jsou zde mnohdy ceny větší než jinde.Jak můžete vidět nejlepší nabídka pro náš Primera Hotel je přes ubytovací server Hotelopia za 4827 Kč s uplatněním slevového kupónu (O slevových kupónech více zde) jsme se dokonce dostali na cenu 4025 Kč. To je za úplně stejný pokoj přes portál Booking, kde byla cena 10 721 Kč rozdíl více než 60%.

Ubytování přes server Hotelopia s použitím slevového kupónu je konečná cena 4025 Kč

Slevové kupóny:

 • www.flyertalk.com - Zde najdeš aktuální slevové kupóny pro nejrůznější ubytovací portály.

 • 10 -20 % z Booking.com - Vyplatí se při rezervaci nad 130 euro. Za pobyt zaplatíte plnou cenu a 10 - 20 % této částky vám přijde zpět na účet po ukončení vašeho pobytu.

 • 15 Eur/330 Kč z Booking.com - Vyplatí se při rezervaci do 130 euro. Za pobyt zaplatíte plnou cenu a částka 330Kč vám přijde zpět na účet po ukončení vašeho pobytu.

 • 25 - 31 Eur za první rezervaci z Airbnb.cz - Suma vaší rezervace musí být nad 54 Eur. Lze využívat opakovaně, tak, že si při každé rezervaci vytvoříte nové konto(Použít nový email). Sleva je odečtena ještě pře zaplacením pobytu.

Alternativní možnosti ubytování:

Kromě klasického ubytování v nějakém hotelu přes ubytovací portál typu Booking nebo soukromého ubytování s Airbnb, jsou ty další způsoby. Ty vám umožní dokonce přespat někde i zadarmo.


 • CouchSurfing - Projekt CouchSurfing je v současnosti největší internetová služba bezplatného ubytování. Jedná se o sociální síť, která se se za svoji dobu už rozšířila mezi miliony lidí po celém světě.

 • WWOOF - WWOOFing je ekologická forma cestování. Dá se říct, že se jedná o bydlení za provedenou práci. Bez registrace můžete procházet takřka kompletní profily farem. Po uhrazení poplatku (EUR 15/rok) se instantně zobrazují i kontaktní údaje hostitelů.

 • Housesitting - Dá se říct, že se jedná o ubytování zdarma výměnou za hlídání bytu/domu (a domácích mazlíčků). Existuje více než 5 hlavních webů s nabídkami house sittingu, které se liší jak počtem nabídek, tak cenou i destinacemi.533 zobrazení

© 2019 by Cestaspolu

Bc. Lukáš Bláha

T: +420 721 100 466

E: cestaspoluinfo@gmail.com

 • Facebook - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
 • Instagram - Black Circle