Řecké ostrovy Zakynthos + Kefalonie

V termínu 13. - 20.8. 2018 jsme strávili nádhernou dovolenou na Řeckém ostrově Kefalonie s jednodenní návštěvou vedlejšího ostrovu Zakynthos. V tomto článku najdete podrobný týdenní plán s popisy těch nejzajímavějších pláží, měst a dalších míst, která stojí za to navštívit na obou ostrovech. Najdete zde také fotografie a videa z dronu.Podívejte se na sestříhané video z celé dovolené(včetně popisu všech míst).

Itinerář/Plán dovolené:

Pondělí: Přílet,Argostoli, Lixouri, Xi beach

Úterý: Platia Ammos beach, Petani beach

Středa: Vouti beach,Myrtos beach, Assos

Čtvrtek: Melissani cave, Sami, Argostoli

Pátek: Zakynthos - Agios Nikolaos, Blue Cave, Filipoi beach, Navagio beach view

Sobota: Fteri beach

Neděle: Agia Eleni beach

Pondělí: Lixouri, Argostoli - Katavothres, Saint Theodere lantern

Seznam a popis navštívených míst:

Pláže Kefalonie:

 • Platia amos beach: Nádherná, úplně prázdná pláž s obrovskými útesy, ale se složitým přístupem k vodě. Dostat se na vyhlídku nad pláží je snadné, bohužel cestu dolů po schodech k pláží již označuje značka zákaz vstupu z důvodu padajícího kamení. Kdo se chce dostat až k vodě, tak musí překonat poslední část schodů, která je opravdu spadená a rozbitá, ale dá se to zvládnout a mít krásnou pláž jen pro sebe za to stojí :)
 • Petani beach: Asi nejlepší pláž v Kefalonii. Najdete zde sice trochu více lidí, ale na druhou stranu zde máte bar s lehátky, přístup autem až k vodě a pláž je obrovská, takže svoje místo si zde najdete. Doporučuji jít k levému kraji pláže, kde jsou obrovské kameny ve vodě. • Agia Eleni beach: Pláž hned vedle Petani beach. Je menší, skrytější, se snadným přístupem až k vodě. Pozor na google mapy, které vás budou automaticky navádět horší cestou, přímo k pláži vede i asfaltka. Na pláži se můžete schovat do stínu ve skalách, které jsou hned u vody.
 • Xi beach: Velmi známá pláž s červeným pískem, který je ovšem i na dalších plážích v okolí Lixouri. K pláži je snadná cesta a je zde i bar s lehátky.

 • Fteri beach: Pláž na kterou jsme se velmi těšili, protože podle recenzí mělo jít o prázdnou skrytou pláž, ke které vede hodinová pěší tůra řeckou divočinou. Hned na začátku cesty nám ovšem bylo jasné, že sami tam určitě nebudeme, když jsme narazili na skupinu dalších českých turistů a po cestě potkávali další početné skupinky. Cesta v srpnových vedrech byla poměrně náročná, hlavně se musíte držet červených a černých značek na kamenech, které vedou k pláži. Příchod na údajně skrytou pláž byl poměrně zklamáním při pohledu na narvanou pláž, hodně lidí zde totiž připlouvá i lodí z vedlejších vesnic a u břehů kotvily i ty nejluxusnější jachty a plachetnice na Kefalonii.

Fteri beach - skrytá pláž

 • Myrtos beach: Pláž č. 1 v Kefalonii. Pohled na pláž s vyhlídky po cestě autem je majestátní, autem se dostanete až přímo k vodě.


 • Vouti beach: Nádherná, nově zpřístupněná pláž s přístupem až k vodě, kde jsme z dronu pořídili ty nejlepší záběry z naší dovolené. Ráno zde bylo minimum lidí, ale je zde i bar se slunečníky.


#Tip1 - V jaké části Kefalonie se ubytovat? Pokud přemýšlíte kterou část ostrova zvolit při ubytování, určitě doporučuji město Lixouri. Jedná se o město v horní části ostrova na poloostrově Paliki, kde najdete ty nejhezčí útesové pláže. Do hlavního města Argostoli vás dopraví trajekt za 20 minut. Cena za osobu je 2eura, auto s řidičem stojí 4 eura a trajekty jezdí celý den, každou půl hodinu v obou směrech.

Města v Kefalonii:

 • Lixouri: Místo našeho pobytu a strategicky nejlepší pozice pro ubytování na Kefalonii. Druhé největší město.

 • Argostoli: Hlavní město Kefalonie. V přístavu najdete ve vodě i obrovské želvy, které se nechají krmit klidně z ruky. U města se nachází také maják Saint Theodere lantern a vodní mlýny Katavothres.


 • Assos: Nejkrásnější město v Kefalonii, kde najdete ikonicky barevné domky, s rozkvetlými stromy v ulicích. Za městem vede krásná lesní cesta až nahoru k hradu.


 • Sami: Přístavní město na východě Kefalonie. V blízkosti se nachází jeskynní útvary Melissani lake a Drogarati cave nebo pláž Antisamos.

 • Melissani lake cave: Jeskynní jezero, díra v zemi, která lze navštívit i v rámci prohlídky zevnitř za 7 euro. Doporučuji jeskyni navštívit dopoledne, ideálně v poledne, kdy slunce dopadá přímo do díry. Nejhorší čas pro návštěvu je odpoledne mezi 14 a 16tou hodinou, kdy se sem hrnou autobusové zájezdy a můžete ve frontě strávit i několik hodZakynthos

#Tip2 - Trajekt z Kefalonie na Zakynthos - Z Kefalonie na Zakynthos jezdí pouze jediný trajekt 1x denně a to ráno z přístavu Pesada na jihu Kefalonie do přístavu Agios Nikolaos na severu Zakynthosu. Cena za dvě osoby a auto se pohybuje kolem 95 Eur za zpáteční jízdenku a doba plavby je cca hodinu. Přesné info a časy najdete na této stránce: www.ionionpelagos.com
 • Filipoi Beach: Takhle si představuji pláže na Bali, které mám v plánu letos také navštívit - https://www.cestaspolu.cz/Cesta/Bali---ideální-dovolená-2018 . K pláži se dá zajet autem až dolů a je po cestě z Přístavu Agios Nikolaos k Navagio beach. Už dolů při cestě na pláž můžete pozorovat krásné výhledy z vysokých útesů na lodě směřující k vraku lodi. u pláže bylo minimum lidí, přístup do vody je z obrovských kamenů, ale bezpečný. Doplavali jsme i k písčité pláži vedle ke které je přístup pouze z vody a je umístěná pod hodně strmým útesem, ale vypadá fantasticky a když budete mít štěstí, budete na ni úplně samy.


 • Blue caves: Známe jeskynní útvary na Zakynthosu, kterým se dostanete pouze lodí, ale je zde i jedna krásná cesta, kolem typicky řeckých mlýnů, kolem krásných útesů, která vede až k vodě, ke které je přístup po schůdkách.


 • Navagio beach view: Povinná zastávka každého na Zakynthosu. Ten pohled z několika set metrových útesů na vrak na pláži a sytě modré moře je prostě neuvěřitelný. Plno lodí směřuje celý den přímo k vraku na pláži, ale tomu pohledu ze shora se prostě nic nevyrovná. Na útesech je třeba dát si pozor na ostatní lidi při pohybu téměř po hranách útesů.

Ubytování:

Měli jsme pronajaté celé spodní patro v třípodlažním domě přes Airbnb, včetně soukromé koupelny, terasy, kuchyně a určitě jej můžeme doporučit. Celý týden se o nás staral tatínek od hostitele a s takovou pohostinností jsme se ještě nikde jinde nesetkali, dokonce nám i ulovil a sám připravil čerstvé ryby z moře. Dům navíc už lépe strategicky umístěný být ani mohl, kousek od přístavu s trajektem do argostoli, od pláže, od supermarketu, od nejhezčích pláží na severu...


Filipoi beach (Zakynthos)

Týdenní náklady pro 2 osoby:

Letenky z Vídně - 4900 Kč (2450Kč/1 letenka)

Ubytování Airbnb - 7100 Kč (7 nocí, za oba)

Pronájem auta - 6700 Kč (Na celý týden)

Trajekt na Zakynthos - 2500 Kč (Zpáteční lístek pro 2 osoby a auto)

Jídlo, vstupy, suvenýry, benzín, atd. - 4000 Kč

Celkové náklady pro oba - 25 200 Kč

Nešlo o žádnou low cost dovolenou a v ničem jsme se neomezovali, takže celkové náklady jsou celkem v pohodě. Byly jsem v termínu nejvyšší High season, takže třeba na září-říjen lze počítat i s polovičními cenami za ubytování nebo pronájem auta. Jinak ceny potravin a dalšího zboží jsou úplně stejné jako u nás v ČR.

761 zobrazení1 komentář

© 2019 by Cestaspolu

Bc. Lukáš Bláha

T: +420 721 100 466

E: cestaspoluinfo@gmail.com

 • Facebook - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
 • Instagram - Black Circle